Zsinórban harmadszor bajnok az Ipartechnika Győr SE

2024. március 19.

Zsinórban harmadik bajnoki címét szerezte meg az Ipartechnika Győr SE, második lett a Ferencvárosi TC, a harmadik helyezést a ZTE-ZÁÉV TK érdemelte ki az elmúlt hétvégén.

2023. március 16-17-én megrendezésre kerültek a 2023/2024. évi Női Szuperliga kiírásának utolsó fordulói. A 14. forduló mérkőzései bőven tartogattak izgalmakat, hiszen a Ferencvárosi TC az Ipartechika Győr SE csapatát fogadta, amely párharc a bajnoki címről döntött. A Rákoshegyi VSE csapata Zalaegerszegre látogatott, ahol a dobogó harmadik helye volt a tét.

A győri együttes végül 6-2 arányban győzedelmeskedett Budapesten, így megszerezte a bajnoki címet. A Ferencvárosi TC az előkelő második helyen zárta a Szuperliga évadot.

A ZTE-ZÁÉV TK hazai pályán felülmúlta a Rákoshegyi VSE csapatát (6-2), így megszerezte a harmadik helyezést.

Az ifjúságiak mezőnyében is lezárult a 2023/2024. évad, a Ferencvárosi TC fiataljai ünnepelhettek bajnoki címet miután 3:1 arányban győzedelmeskedtek. Az Ipartechnika Győr SE utánpótláscsapata zárt a második helyen, míg a Balatoni Vasas SE ifjúsági csapata lett a bronzérmes.

Gratulálunk minden női csapatnak és játékosnak a 2023/2024. évi Szuperliga eredményéhez!